Život dvojčat? Hrajeme spolu odjakživa, už si nás nepletou, líčí Nápravník

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Kobry po nevydařeném úvodu soutěže zabrali, vyšlápli si na Litvínov a zvládli důležité utkání proti kladenským zálohám. O oba vítězné zásahy se postaral Ondřej Nápravník, jenž kráčí hokejovým světem po boku dvojčete Adama.

Nový fanshop

Často se stává, že bratři hrají hokej, pak už se ale málokdy potkávají v jednom týmu. Ondřej a Adam Nápravníkovi se narodili 23. července 2003, takže je jim souzeno procházet hokejovým světem bok po boku.

„Jsme dvojčata, takže spolu hrajeme odjakživa. Máme spolu dobrý vztah, ale občas mi brácha leze na nervy. Záleží, jak se vyspíme,“ culí se Ondřej, jenž na ledě využívá společné chemie. „Trávíme spolu tři čtvrtiny dne, na ledě vždycky očekávám, jak nějakou situaci vyřeší,“ připojuje.

„Bylo by hezké, kdybychom si spolu zahráli třeba v extralize, která je i mým osobním cílem do kariéry.“

Dvojčata si jsou zpravidla podobná, jinak tomu nebylo ani tentokrát. Pro trenéry v dětství to musel být pěkný oříšek. „Když jsme byli menší, byli jsme úplně stejní, takže si nás trenéři pletli. Teď už moc ne, protože se snažíme odlišovat, například nenosíme stejné oblečení, ale kupujeme si něco úplně jiného,“ přiznává forvard Kobry.

Stejně, jak hokejový život společně začal, by si dvojčata přála, aby i pokračoval. „Bylo by hezké, kdybychom si spolu zahráli třeba v extralize, která je i mým osobním cílem do kariéry,“ prozrazuje Nápravník.

Podobně vysoký cíl mají před sebou aktuálně i dorostenci Kobry, kteří by chtěli jednu nejvyšší soutěž v malém klubu udržet i do dalších ročníků. Po nevydařeném úvodu k tomu v minulých hracích dnech vykročili správnou nohou, když přetlačili Litvínov i PZ Kladno.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Už jsme si řekli, že opravdu potřebujeme body. Jsou pro nás hodně důležité. Chceme hrát o šestku, což je ze sedmého místa reálné. Hlavní cíl je ale udržet extraligu. Trenér nás k tomu hodně motivoval, protože na Kobře je jediná nejvyšší soutěž. Říkal, že je to důležité pro celou Kobru a ne jenom pro nás,“ vypráví šestnáctiletý hráč.

Překvapivé body získali Pražané ve čtvrtek, kdy v samostatných nájezdech přetlačili Vervu. „Litvínov byl hokejovější, ale my jsme vyhráli. Mohli jsme mít tři body, ale i dva jsou dobré,“ libuje si Nápravník.

„Udržet nejvyšší soutěž je důležité pro celou Kobru a ne jenom pro nás.“

Dorostenci z hlavního města totiž inkasovali v čase 59:43 z hole Dominika Broučka, který poslal utkání do nastavení a následných nájezdů. „Vedli jsme, ale pokazil to gól, který jsme dostali asi sedmnáct vteřin před koncem. Podobně jsme prohráli i předtím s Kladnem, to bylo na nic. Vedli jsme a před koncem jsme dostali gól. Důležité je, že jsem nakonec proti Litvínovu vyhráli,“ hledá pozitiva se vzpomínkou na Rytíře.

Právě v dovednostní disciplíně přišel čas pro mladého střelce, který svižnou ránou v konečném součtu rozhodl o bonusovém bodu. „Najel jsem si a vystřelil jsem po ledě k tyčce, protože tam měl brankář hodně místa. Ostatní kluci přede mnou taky stříleli a dávali góly, takže jsem se jenom podíval, kam bych vystřelil,“ líčí občas nervózní exekutor.

„Nájezdy mě baví, ale nemám u toho rád ty nervy.“

„Nájezdy mě baví, ale nemám u toho rád ty nervy. Občas bývám nervózní, takže mi ujede puk nebo něco takového. Pak si nevěřím,“ připouští Ondřej Nápravník, jehož tým slavil překvapivé a cenné vítězství. „Nakoplo nás to do dalšího zápasu, protože body proti Litvínovu nikdo nečekal. Bylo to pro nás hodně důležité. Více jsme si věřili a byli jistější,“ dodává.

V následujícím duelu Kobra zvládla úkol proti kladenským zálohám a urvala tři body s těsným skóre 2:1. O vítězný zásah se ve třetím dějství při vlastním oslabení postaral opět Nápravník, na něhož už soupeř nedokázal odpovědět. „Jejich obránce úplně pokazil situaci a přihrál mi puk přesně na hokejku, já jsem byl úplně sám před brankářem. Stačilo dát gól,“ popisuje.

Stejně jako se nedařilo týmu, vázly i góly, nyní věří mladý útočník ve zlepšení. „Vůbec mi to nešlo, teď se mi dva zápasy povedly. Možná jsem si více věřil. Teď už to snad půjde, chtěl bych dávat více gólů,“ přeje si na závěr Ondřej Nápravník.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz