Životní gól? Možná ano, září Dlapa. A teď na Liberec! velí Vondrka

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

17. března 2019, 21:29

Václav Jáchim

Rozhodující zápas předkola zvládli a vybojovali postup. Hokejisté Mladé Boleslavi nechali na ledě všechny síly, soupeř ze Zlína hrál výborně, ovšem nakonec mu přece jen kousek chyběl. Především lepší efektivita a šikovnost v koncovce. „Bylo to o detailech. Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli," lebedí si Michal Vondrka.

partneři českého hokeje

Středočeši přitom nezačali podle představ, díky trefě Zdeňka Okála šli v první třetině do vedení hosté. Svěřenci trenéra Hořavy na chvíli vypadli z role, brzy se však vrátili k účinnému stylu hry. „Možná na deset minut jsme to celé nějak změnili, což bylo úplně neplánované. Ale neneslo by to ovoce. Nabádal jsem kluky, abychom vydrželi u té samé hry, co jsme nastolili od začátku. Vzali to, hráli jsme odpovědně. A podařilo se nám zápas otočit."

Vyrovnání zařídil Radim Zohorna, který poslal kotouč do brány poté, co Libor Kašík vyrazil tvrdou ránu Pavla Musila. V čase 30:40 pak udeřil ten, od něhož se to čekalo možná nejméně. Ondřej Dlapa dal v základní části jediný gól, teď slavil vítěznou trefu. „Někdo od nás tam clonil, já to chtěl jen dobře trefit. Se štěstím se to podařilo," hlásí. Když slyší dotaz, jestli nešlo o životní trefu, lehce se usměje: „Možná ano. Ale třeba na mě nějaký takový gól ještě čeká."

Dlapa: Růžičku jsme si museli ohlídat, protože to je náš klenot

Svůj přínos odmítá, postup je výsledkem dřiny celého mužstva. „Zlín hodně napadal, dost se zdvojovali a ztrojovali. Byli fakt nepříjemní. My kvůli tomu zjednodušili hru, byli jsme cílevědomější," zmiňuje příčiny úspěchu. Boleslavští si také hodně všímali zlínských útočníků, kteří s přibývajícím časem stále víc doráželi na brankáře Růžičku. „Chytá výborně, chtěli do něj jít, aby ho trošku rozhodili. Museli jsme si ho ohlídat, protože to je náš klenot," dodává Dlapa.

Jeho branka nastartovala Bruslaře k trháku, ale Berani se rvali až do konce. Ve 49. minutě krásně trefil Vondrkovu nahrávku pod horní tyč Lukáš Žejdl, načež radostí plachtil vzduchem jako kdysi v NHL legendární Bobby Orr. Postup domácích pečetil gól Davida Šťastného do prázdné zlínské klece, jelikož hosté v závěru hráli bez bez brankáře.

Vondrka: Čtvrtfinále? V září bych koukal jako blázen

Kýžené čtvrtfinále tím pádem čeká na Mladou Boleslav. „Kdyby mi tohle někdo řekl v září, koukal bych jako blázen," přiznává Michal Vondrka. „Později, někdy před Vánocemi jsem už tomu ale věřil. Tým se lepšil a lepšil, teď se nám to povedlo. Myslím, že to poslední vítězství bylo zasloužené."

Bruslaři odmakali tvrdou šichtu, během sedmí dní odehráli pět utkání. Teď mají kratičkou pauzu, už ve středu je čeká start další série s Libercem. „Všechny zápasy budou strašně těžké. Je úplně jedno, jestli budeme hrát proti Liberci nebo třeba proti Hradci. Já se na to strašně těším, utkání mají daleko větší náboj a to mě hrozně baví. Před posledním zápasem předkola jsem klukům říkal, že v extralize není moc víc, než hrát o vítězství v sérii nebo o udržení," upozorní Vondrka.

Jeho tým je rozehraný, soupeř naopak několik dní stál. Bude to výhoda? „To je hrozně těžké. Pro někoho třeba ano, pro jiného ne. Roli může hrát únava, ale věřím, že se z toho dostaneme," připomene. Favority budou Bílí Tygři. „Jsou výborní. Ne nadarmo vyhráli základní část. Mají kvalitního gólmana, hrají dobře defenzivně i ofenzivně. My ale do série nepůjdeme s tím, že bychom to chtěli jen tak nějak odehrát. Z mužstva cítím odhodlání, budeme chtít urvat každý zápas. Proč bychom nemohli vyhrát?" doplňuje závěrem.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz