Životní sezona, těší Navrátila. V Přerově mu končí smlouva, zkusí extraligu?

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Prožil životní sezonu. Přerovský Jakub Navrátil se letos definitivně zařadil mezi klíčové postavy Zubrů. Byl jedním z těch, kdo svůj tým dotáhl za druhým místem v základní části Chance ligy.

partneři českého hokeje

Jenže sezona skončila dost nečekaně.
Je to škoda, že skončila takhle brzy. Ale vzhledem k situaci bych řekl, že je to dobré rozhodnutí. Musím říct, že ten vývoj jsme v kabině sledovali všichni.

Jak jste se vlastně o konci letošní sezony dozvěděl?
My jsme se to dozvěděli od trenéra. Právě on nám řekl, že liga končí.

Ptal se někdo na názor vás hráčů?
Nás se nikdo na názor neptal. Řekli jsme si k tomu svoje mezi klukama, ale že by se nás ptali na názor, to ne. Tohle si řešily kluby. Já ale musím říct, že by mě nebavilo hrát bez diváků. Zvlášť v play off. Fanoušci jsou naším šestým hráčem na ledě, bez nich by to bylo o ničem.

„Myslím si, že hrát bez diváků by bylo o ničem."

Sledujete celosvětový výboj pandemie koronaviru? 
Já myslím, že to sledujeme všichni. Podle mě se tady dělají dobré kroky v tom, aby se to nešířilo dál. Řekl bych, že naše zdravotnictví je v tomhle na dobré úrovni.

Sezona skončila. Jaký teď bude váš nejbližší program?
Já si teď dám od hokeje nějakou dobu volno. Chtěl jsem i někam vyrazit, jak se říká vypadnout a pročistit si na pár dní hlavu. Ale v téhle situaci, která tady teď panuje… Není to asi úplně nejlepší nápad.

Vám se s Přerovem letos dařilo parádně. Přemýšleli jste o tom, že v play off zabojujete o extraligu?
Nedá se říct, že bychom mysleli hned na finále. To opravdu ne. My jsme si dávali postupné cíle, chtěli jsme hlavně přejít přes čtvrtfinále, které je v Přerově zakleté. No a pak by se vidělo, jak by to vypadalo dál.

„Nemysleli jsme hned na finále. Chtěli jsme hlavně přejít přes čtvrtfinále, které je v Přerově zakleté."

V čem byla největší síla vašeho letošního týmu?
Já si myslím, že určitě v kolektivu. Byli jsme opravdu neskutečná parta, a to jak na ledě, tak i mimo něj. Musím říct, že takovou partu jsem ještě nikde nezažil.

Měli jste poměrně mladý tým. V čem vám nejvíc pomáhali veteráni jako Roman Pšurný a Jiří Krisl?
Oba jsou to hodně zkušení hráči. Právě v tom nám hodně pomáhali. Nám mladším ukazovali cestu svým přístupem. I já sám osobně jsem se toho od nich hodně naučil. Hlavně to, že ke všemu musím přistupovat jako profesionál. Ukázali mi, že už nejsem žádný junior. V tomhle šlo o velkou školu.

Foto: Kateřina Kundertová

Pro vás to letos byla mimořádně povedená sezona. Vnímáte ji jako svoji životní?
Určitě byla. Já za muže zatím odehrál jen tři sezony, takže toho moc na výběr nemám. Ale tahle byla určitě moje nejpovedenější.

Čemu přisuzujete, že se vám tak dařilo?
To mělo hned několik důvodů. Měli jsme skvělou partu, to už jsem říkal. Pak na tom mají zásluhu trenéři, od kterých jsem na ledě dostával hodně prostoru, čehož si moc vážím. Zapomenout nesmím ani na parťáky v útoku. Myslím tím Romana Pšurného a Tomáš Doležala. Vzájemně jsme si sedli a klapalo nám to. Oba mi moc pomáhali.

„S Romanem Pšurným a Tomášem Doležalem jsme si sedli. Kluci mi hodně pomáhali."

Letos se vám povedl husarský kousek, kdy jste v zápase se Vsetínem proměnil tři nájezdy ze tří pokusů. Rád je jezdíte?
To rozhodně! Jezdím je moc rád. Baví mě to. (usmívá se)

Všechny tři nájezdy jste proměnil odlišným způsobem. Rozhodujete se o jejich zakončení dopředu, nebo improvizujete?
Je několik nájezdů, které mám naučené, přičemž se je snažím neustále zdokonalovat. Nicméně nájezdy, co jsem předvedl v tom utkání se Vsetínem, jsou asi ty, které dělám nejvíc.

Podle čeho tedy vybíráte, který z těch způsobů zvolíte?
Rozhoduji se hlavně podle toho, jak chytá brankář. Jde třeba o to, jestli je vyjetý, nebo naopak zalezlý v bráně. Já jsem v Přerově skoro nejmladší, proto jsem nájezdy dřív jezdil až jako jeden z posledních. Díky tomu jsem měl tu možnost si pořádně nastudovat styl, kterým daný brankář chytá. A podle toho jsem se pak rozhodoval, co udělám.

„Mám několik naučených variant, které při nájezdech používám. Volím podle toho, jak daný brankář chytá."

Stal jste se jedním z lídrů týmu. Už jste se dostal do role celebrity, kterou fanoušci poznávají ve městě nebo v obchodech a žádají třeba o autogram?
Je pravda, že už jsem potkal pár fanoušků, kteří po mně chtěli podpis nebo fotku. Myslím, že takovou tu popularitu zvládám dobře. Vždy mě potěší, když si někdo přijde s žádostí třeba právě o tu fotku či podpis.

Zástupy fanynek máte?
To nevím… Protože mám přítelkyni, tak si toho ani tolik nevšímám. (směje se)

Co vaše budoucnost? Máte ještě smlouvu v Přerově?
Smlouva v Přerově mi letos končí. Co bude dál, to se teprve uvidí. Určitě bych si rád jednou zahrál extraligu, ale uvidíme, jak to vše dopadne.

„Ve Zlíně jsem musel sbírat puky, ale nevadilo mi to. Já jsem nejmladší téměř všude, takže to dělám skoro pořád."

Extraligu jste si vyzkoušel už letos ve Zlíně.
Tohle byla skvělá zkušenost. Jsem za ní skutečně moc rád. Bylo super mít tu možnost si extraligu zkusit. Musím říct, že jsem ani nebyl nijak nervózní. Bral jsme to jako každý jiný zápas.

Jak vás coby bažanta přijala kabina? Musel jste sbírat puky?
Ty puky jsem musel vždy po tréninku z brány vyhazovat a pak sbírat. Byl jsem tam nejmladší, ale musím říct, že mi to nijak nevadí. Já byl totiž v týmu nejmladší skoro vždy, dokonce i v mládežnických kategoriích, takže to dělám skoro pořád. (směje se)

Úplně na závěr. Hlavním partnerem přerovského hokejového klubu je pivovar ZUBR. Doporučil byste něco u jeho nabídky?
Já pivo moc nepiju, takže s tímhle vám moc neporadím. Ale v týmu se najde pár hráčů, kterým pivo dost chutná, tak se můžete zeptat jich. (směje se)

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz