Zlín startuje přípravu. Jak vypadá jeho aktuální kádr?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Už v pondělí se zlínští hokejisté sejdou a začnou pilovat kondičku na nový ročník Tipsport extraligy. Kvůli koronaviru bude mít letošní příprava sice určitá omezení, tréninkové dávky se ale nezmění.

partneři českého hokeje

Suchá příprava pod dohledem trenérů Roberta Svobody a Martina Hamrlíka potrvá do konce června. „Úvodní týden bude hodně individuální. Organizovaný trénink máme jen třikrát pod dozorem v přísném režimu, abychom neporušili vládní nařízení. Hráči budou v nejmenších možných počtech," nastínil Svoboda improvizované podmínky.

„První týden slouží na zapracování. Od následujícího týdne předpokládám, že bychom trénovali v malých skupinách po šesti až osmi lidech, což by se blížilo už normálu a tomu, co jsme praktikovali v minulých sezonách,“ dodal Svoboda v rozhovoru na klubových stránkách.

„V přísném režimu nám vypadly hry. Bude chybět zábavná forma, která vždy odlehčuje hrubou dřinu. To je největší mínus. Nebude kolektivní spolupráce a soutěžení,“ mrzí Svobodu.

Nástup na led je potom naplánovaný na 27. července. Berani počítají s osmi přátelskými zápasy, ten první by měli odehrát 4. srpna doma proti Vítkovicím.

„Není příliš klubů, které se mohou pochlubit takovým počtem odchovanců ve svém týmu."

Je jasné, že u toho nebudou loňské opory Ralfs Freibergs a Valentin Claireaux, kteří se nedohodli na nových smlouvách. Na odchodu je pravděpodobně i zadák Lukáš Buchta. Přípravu s týmem nezačne ani útočník Michal Popelka.

Zlín bude opět spoléhat hlavně na partu bojovníků, často se vztahem ke klubu. Šanci dostanou i obránci Jan Dluhoš (loni Poruba), Jiří Suhrada (jun. Tappara) a útočníci Vojtěch Dobiáš (jun. Zlína), Jiří Karafiát (Vsetín) a Jan Václavek (Třebíč).

„Není příliš klubů, které se mohou pochlubit takovým počtem odchovanců ve svém týmu. Jsme za to rádi, protože je to skvělá vizitka klubové značky a svědčí to o výborné práci s mládeží,“ cituje Svobodu web hokej.zlin.cz.

Aktuální kádr PSG Berani Zlín

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. 

Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. 

Útočníci: Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz