Změny v Litvínově: Pavelka hlásí návrat, Kubát vyřazen ze sestavy

Foto: hcsparta.cz

Vedení extraligového Litvínova reaguje na poslední nepovedené výkony a výsledky, snaží se posílit zadní řady. Do kádru Vervy se po dvou sezonách vrací její bývalý zadák, na hostování do konce listopadu přichází Tomáš Pavelka. Z výkonnostních důvodů byl ze sestavy vyřazen jiný bek Karel Kubát.

Chance liga na Hokejka TV

Šestadvacetiletý rodák z Ostravy, který hokejově vyrůstal ve Vítkovicích, hrál za Litvínov v letech 2013 až 2017. Na jaře 2015 slavil s Vervou mistrovský titul. Později přešel do Sparty, kde začínal i tento ročník. Zatím v něm stihl 10 extraligových utkání a zaznamenal šest nahrávek.

Teď bude do konce listopadu hostovat v klubu, kde prožil zajímavou část kariéry. „Tomáš Pavelka pro nás představuje velkou ofenzivní posilu do obranných řad. Vzhledem k našim výsledkům a především našim neefektivním přesilovým hrám, kde bychom ho rádi využili," uvedl na klubovém webu generální ředitel Vervy Jiří Šlégr.

Hokejisté Litvínova neměli povedený vstup do soutěže. Po nedělní domácí porážce s Olomoucí vedení avizovalo úvahy o příchodu nového trenéra, úterní představenstvo ovšem ve funkci potvrdilo Jiřího Šlégra. Zároveň zaznělo, že Verva chystá některé přesuny v kádru, příchod Pavelky je první z chystaných změn. „Věříme, že Pavelka naplní naše očekávání. Tomáše velice dobře známe z předchozích sezón, kdy u nás působil, a proto má naší plnou důvěru,“ připomněl Šlégr.

Jedna novinka se týká i stávajícího člena týmu, z výkonnostních důvodů byl vyřazen ze sestavy Karel Kubát. Jak klub uvedl na svém webu, trenéři Vervy od ofenzivního zadáka očekávali, že bude mít pozici rozdílového hráče. Kubát, který se do Litvínova vrátil po angažmá v ruském Vladivostoku, však jejich představy nenaplnil.

Verva potřebuje zabrat, v tabulce je třináctá, poslední Zlín na ni ztrácí dva bodíky. Nejbližší extraligový duel čeká hokejisty Litvínova v pátek, kdy se představí na ledě dvanáctého Kladna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz